Epoksi reçinelerin çeşitli uygulamalara yönelik değişik versiyonları bulunur. Epoksi reçineler ile çalışırken; yapılıcak uygulamaya göre doğru reçine seçilebilmesi adına sizlere iki farklı epoksi reçine sistemi hakkında kısa bilgi ve örnekler vermek istedik.

Epoksi Reçine ve Epoksi Döküm Reçinesini birbirinden ayıran en belirgin özellik kuruma ve jelleşme süreleridir.  Epoksi reçinemizin kuruma süresi 24 saat , Epoksi Döküm Reçinemizin kuruma süresi 48 saattir. Jelleşme süreleri ise Epoksi reçine için 27 dk, Döküm Reçinemiz için 60 dk‘dır. Döküm reçinesi kullanıcılara tek seferda daha kalın katmalar oluşturma fırsatı vermektedir. Örneğin; 5 cm kalınlıkta tek kat uygulaması döküm reçinesi ile yapabilirsiniz fakat aynı uygulamayı normal epoksi reçinemiz ile yaptığınız takdirde reçineniz çok fazla ısınıcak ve renginin sararmasına neden olucaktır. Bu tarz problemlerle karşılaşmamak için yapıcağınız uygulama göre doğru reçineyi seçmeniz çok önemlidir.

Epoksi Döküm Reçinesi 

Döküm reçinesi yapmış olduğunuz uygulamalardaki baloncuk miktarını minimum seviyeye indirmektedir.  Epoksi Döküm Reçinesi ahşap masa ve sepha, dekoratif objeler, modelleme ve kalın döküm istenen uygulamalarda tercih edilmektedir.

Epoksi Döküm Reçinemiz ile yapılmış 10 cm boyutunda Piramit. ( Döküm işlemi 5 cm olmak üzere iki katta yapılmıştır )

Epoksi  Reçinesi 

Normal uygulamalardaki baloncuk miktarını minimum düzeye indirmektedir. Takı, tablo, resim, transparan kaplama, ahşap ve kalın döküm istenmeyen uygulamalarda mükemmel yüzey görünümü ve sonuç sağlamaktadır.

Epoksi Reçine tek kat sepha uygulaması. ( Tek kat 1 mm olarak yapılmıştır )